Göz bozukluklarına lazerle ameliyat

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Kurucusu Prof. Dr. Kaşkaloğlu, yeni teknolojiyle birlikte lasik ameliyatlarının çok daha başarılı sonuçlar verdiğini söyledi.

Kaşkaloğlu, dünyada her yıl milyonlarca insanın lasik cerrahisiyle gözlükten kurtulduğunu ve ameliyatın ertesi günü normal yaşama dönebildiğini dile getirdi.

Lazerle göz bozukluklarının düzeltilmesi olarak ifade edilen lasik operasyonlarını 25 yıldır yaptığını kaydeden Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, hem Türkiye, hem Avrupa’da bu konudaki ilk hekimler arasında yer aldığını hatırlattı.

Lasik ameliyatı insanların psikolojisini de olumlu etkilediğine dikkat çeken Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Kurucusu Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, ” Lasik, iyi sonuç veren ve yaşam tarzını da çok pozitif etkileyen bir tedavi. Herkese uygulanamıyor. Herkesin göz yapısı ve durumu farklı olduğu için kime tedavi yapılacağının iyi belirlenmesi gerekir. Ameliyatta başarılı sonuç almak için hekim tecrübesi çok önemli. Çünkü ameliyatı doktor yapıyor, kullanılan cihazlar sadece yapılan işi kolaylaştırıyor. Her doktorun her konuda ve ameliyat tekniğinde uzmanlaşması mümkün değil. Belli bir branşlaşma var. Kimisi katarakt, kimisi retina, kimisi lazer ameliyatlarında uzmanlaşıyor. Bilgi almak isteyenlerin uzmanlaşmış hekimlere başvurmaları gerekir” dedi.