lasik-ameliyati-tavsiyesi-zeynep-ozalp

Lasik ameliyatı tavsiyesi Zeynep Özalp

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi çalışanlarından Zeynep Özalp hastanemizde Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena’nın gerçekleştirdiği intralase lasik ameliyatı ile gözlüklerinden kurtuldu. Bize duygularını şöyle aktardı:”Ameliyat öncesinde gözlük ve lens kullanımında azımsanamayacak derecede zorluklar çekiyordum. Başta gözlüğün verdiği ağırlık çok rahatsız ediyordu. Deniz ve havuza girdiğimde görmemde sıkıntılar olduğu için rahat edemiyordum. Göz numaralarım yüksek olduğu için geceleri su içmeye kalktığımda bile gözlüğümü takma ihtiyacı hissediyordum. Yani bir nevi gözlüğe bağımlı yaşıyordum. Bu sebeplerden dolayı lasik ameliyatı olmaya karar verdim.

Sevgili doktorum Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena gözlerimi muayene etti ve gözümde ameliyata engel olacak bir durum çıkmadı. Lasik ameliyatına uygun olduğumu öğrendikten sonra ameliyatla ilgili korkularım olmadı değil. Başlangıçta acaba canım acıyacak mı? daha sonra görmemi engelleyecek bir durum oluşacak mı? Numaralarım tamamen sıfırlanacak mı ? Ameliyat sonrası ağrım olacak mı? gibi sorular kafamda oluştu. Ama ameliyat olurken doktorumun ve çalışma arkadaşlarımın da desteğiyle tamamen rahatladım ve kendimi son derece güvende hissettim. Ameliyat sırasında canımı yakacak bir acı duymadım.

Ameliyat olduğum günün gecesinde de ağrı hissetmedim. Cuma günü ameliyat oldum ve P.tesi iş başı yaptım. Sürekli bilgisayar karşısında olmama rağmen görmem de bir bozukluk , ağrı, acı hissetmiyorum. Şu an iki göz numaram da sıfırlandı. Gözlüksüz ve lenssiz yaşamak mutluluk verici. Artık gözlüğe veya lense bağımlı değilim. Öncelikle çalıştığım kuruma ve doktorum Bilgehan hanım’a sonsuz teşekkür ederim. Eğer lasik ameliyatı ile gözlükten veya lensten kurtulmayı düşünüyorsanız Kaşkaloğlu Göz Hastanesi‘ni tavsiye ederim. ”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir