Akıllı lens Akıllı Mercek nedir

Kliniğimizde “Akıllı Lens” diye adlandırılan  trifokal lensler katarakt ameliyatları sırasında uygun vakalara uzun süredir kullanılmaktadır. Akıllı lensler katarakt olmasa da kişilerin yakın ve uzağı gözlüksüz görebilmeleri için 40 yaş sonrasında tercih edilirler.

Akıllı lens’ olarak tabir edilen trifokal mercekler adından da anlaşılacağı gibi üç odaklı merceklerdir. Ameliyattan sonra bu kişiler gözlüksüz olarak kitap okuyabilir, bilgisayar kullanabilir ve televizyon seyredebilirler. En yaygın trifokal mercekler; Zeiss Acrilisa Tri, Alcon Panoptix ve Finevision lensleridir. Ayrıca Johnson and Johnson Symfony ve Synergy mercekleri de kullanılmaktadır.  Ameliyat ortalama 8-10 dakika sürmekte ve lokal anestezi altında yapılmaktadır. Çok küçük bir kesiden yapıldıklarından dikişsizdir.

Ameliyatı olacak hastalara hangi merceğin uygun olacağına gözün bazı kriterlerine bakılarak karar verilir. Sarı noktasında veya korneada bozukluk veya tembellik olanlarda akıllı lens kullanılmaz. Bu konuda doktorlarımızın size tavsiyesine uymanız öneririz. Hastanemizde  doktorlarımız her türlü mercek ameliyatını başarıyla yapmaktadır. Trifokal  Akıllı lens ameliyatı bilgi ve akıllı lens ameliyatı fiyatları için hastanemize başvurabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir