Göz Hastanesi | “Doktorun Başarısı Çok Önemli”

Sağlıkta uzmanlaşma ve markalaşmaya dikkat çeken Ege Özel Hastaneler Derneği Başkanı Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, hastaneden çok, hekimin başarısının ön plana çıktığını belirtti, “İstanbul’da daha iyisi var” algısının değiştiğini ifade etti.

Ege Özel Hastaneler Derneği (EGEHASDER) Başkanı ve Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Kurucusu Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, sağlık alanında uzmanlaşma ve markalaşmanın önemine dikkat çekti. Göz hastalıkları uzmanı Kaşkaloğlu, “Doğru yatırımla kentin potansiyelini artırmak elimizde” dedi. Eskiden Istanbul’un daha ulaşılabilir kent olduğu için sağlık turizmi konusunda tercih edildiğini kaydeden Kaşkaloğlu, İzmir’in gerek konumu gerekse ulaşım olanağı açısından iyi konuma geldiğini söyledi.

‘Tanıtım çalışması yoğunlaştırılmalı’

“İstanbul’da daha iyisi var” algısının değiştiğini kaydeden Kaşkaloğlu, “İnsanlar uzmanlaşma istiyor. Bu noktada hastaneden çok, doktorun başarısı ön plana çıkıyor” dedi. Avrupa’da muayene veya ameliyat için 6 ay veya bir yıl beklenebildiğini kaydeden Kaşkaloğlu, “Ülkemizde hem zaman hem de maliyet avantajı sunuyoruz. Bir hastanın internete girip kendi başına yabancı ülkede ameliyat olmaya karar vermesi çok nadir. Sağlık turizmi konusunda tanıtım çalışmasının yoğunlaştırılması gerekiyor” dedi. Mesleğe başladığı günden beri yenilikleri takip ettiğini ve hayata geçirdiğini söyleyen Kaşkaloğlu, bu düşünceyle yola çıkan hekim ve hastanelerin kalıcı olduğunu kaydetti. İzmir’in bir hedefe ihtiyacı olduğunu, geçmişteki EXPO adaylığının güzel bir girişim olduğunu dile getiren Kaşkaloğlu. şöyle devam etti: “Rakipler güçlüydü, tanıtımda yetersizdik. İzmir kendine hedef koymalı. EXPO’da kaybettik, bir hedef de kalmadı. EXPO olmasa bile bizEXPO’da ne yapacaksak yapalım. Ekonomimizi dünya ekonomisinden ayrı düşünmeyelim.”