Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu Göz Doktoru İzmir

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi’nin kurucusu ve direktörü olan göz doktoru  Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, İzmir’de doğdu.

Oftalmoloji alanında 32 yıllık birikime sahip olan Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, uzun yıllar Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. Avusturya Viyana Üniversitesi’nin Göz Kliniği’nde Prof. Till ile ultrasonografi konusunda 1976 yılında birlikte çalışan Kaşkaloğlu, 1983 yılında British Council Bursu ile bir yıl süreyle Cambridge’de Addenbrookes Hastanesi’nde Doktor Scott ile vitreoretinal hastalıklar konusunda çalıştı.

Bugüne kadar binlerce hastaya tedavi imkanı sunan Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, bu tecrübesini 2000 yılında kurduğu Kaşkaloğlu Göz Hastanesi’nde de paylaşmaya devam etti. Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, sadece 2004 yılında bizzat 2 binden fazla katarakt ve LASİK ameliyatı yaptı. Dünya genelinde değişik ülkelerde bilimsel konferanslara katılarak, sunumlar yapan Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, 2002 yılında American Academy of Ophthalmology tarafından “Best of the Show” Ödülü’ne layık görüldü.

Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, Yunanistan, Kosova, Bosna Hersek, Gürcistan, Mısır, Ukrayna, Slovenya ve Portekiz’de canlı katarakt ameliyatları yaparak, tecrübesini yurtdışındaki meslektaşlarıyla da paylaşıyor. Son iki yıldır Avrupa Katarakt Refraktif Cerrahi Cemiyeti ve Amerikan Katarakt Refraktif Cerrahi Cemiyeti Kongreleri’nde özellikli katarakt ameliyatları konusunda kurslar veriyor. Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, halen Black Sea Ophthalmological Society Kurucusu ve Başkanlığı görevini yürütüyor.

Güneydoğu Avrupa Oftalmoloji Cemiyeti Kurucuları arasında yeralan Kaşkaloğlu, aynı zamanda bu kurumun Türkiye delegesi olarak görev yapıyor. 2001 yılında ABD’deki ASCRS Kongresi’nde de Best Paper Ödülü’nü alan Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, göz alanında uzman doktor olan Selma Kaşkaloğlu ile evli. Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, iyi derece İngilizce biliyor.